A A A K K K
людям з порушенням зору
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Миргородської міської ради

Використання дітей у збройному конфлікті. Домашнє насильство щодо дітей. Булінг – його прояви у школі – коли не складалися протоколи. Вчинення злочинів щодо дітей, в тому числі проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.

Дата: 02.04.2025 09:39
Кількість переглядів: 87

У День сміху -  не до сміху

    Центр професійного розвитку педагогічних працівників Миргородської міської ради 1 квітня 2025 року для педагогічних працівників Миргородської, Ромоданівської, Великосорочинської та Комишнянської громад організував  онлайн-зустріч із прокурором Миргородської окружної прокуратури Оленою Іванівною Орел та юридичним психологом Євгенією Сергіївною Виногородською.

    Про що ж була мова? Як відомо, діти (до 18 років) є вразливою категорією. Країна-агресор  залучає їх до участі в збройному конфлікті у ролі шпигунів, коректувальників обстрілів тощо. Вербують неповнолітніх найчастіше через Telegram для вчинення диверсій, спокушаючи до легкого заробітку. Як запобігти цьому? Звертати увагу на зміни в  поведінці учнів, підозрілі знайомства, появу коштів або нових речей.  У разі виявлення вербування – проінформувати відповідні органи. Формувати в дітей національну свідомість та відповідальність за свої вчинки, дії, наслідки. Школярі мають бути проінформованими про виклики часу. На даний час 70 дітей знаходяться під вартою за вчинення терактів, 605 – загинули, 1839 отримали поранення різного ступеня тяжкості (станом на 25.03.2025).

     Створювати безпечний простір. Дім – безпечне середовище. А чи завжди це так? Про вчинення домашнього насильства щодо дітей (побиття, тілесні ушкодження) зазвичай повідомляють сусіди, школа, друзі. Особа, яка вчинила домашнє насильство, завжди несе відповідальність. 

   За булінг (цькування): випадки знущань,  ображання тягнуть накладання штрафу.

      Якщо дитина цькує вчителя, то причину такої поведінки треба шукати в родині школяра.

     Якщо дитина стала свідком насилля в сім’ї, то автоматично дитина вважається потерпілою.

   Розглянули ознаки та причини стресу у школярів. З’ясували, чому не можна залучати педагогічних працівників до проведення допиту малолітніх та неповнолітніх осіб та чому не допускаються слідчі дії в закладах освіти.

    Щиро дякую пані Олені та Євгенії за ефективне занурення в такі актуальні теми сьогодення. Відгук від учасників: «Було, дійсно, багато корисної інформації, яка стосувалася і психологічного стану дітей, і стресових ситуацій, які у них виникають, які причини їх та як їх подолати. Приклади із життєвих ситуацій , які наводили спікери, можуть стати в нагоді». «Безцінне безпосереднє спілкування з людьми, які працюють для захисту дітей».  «Дуже корисною була інформація, щодо вчинення терористичних актів неповнолітніми, якими способами вороги залучають неповнолітніх до цих дій».

       Дякую ЗСУ за можливість проводити такі зустрічі.

    Дякую педагогам за небайдужість. «Дізналися про нову функцію швидкого повідомлення про випадки булінгу у школах. Відтепер дитина або її батьки можуть заповнити коротку анонімну форму й надіслати електронну скаргу». «Щиро дякую за організацію та проведення надзвичайно важливої онлайн-зустрічі на тему захисту дітей. Обговорення таких гострих питань, як використання дітей у збройному конфлікті, домашнє насильство, булінг у школі та злочини проти статевої свободи, є надзвичайно актуальним у наш час».

      Правоохоронці закликають повідомляти про випадки вербування, насильства, цькування щодо дітей. Адже діти – це наше майбутнє. Головне, в будь - якій ситуації: Не нашкодь дитині!

 

Вікторія Соломаха, директорка Центру професійного розвитку

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису   Фото без опису

 


« повернутися

Вхід для адміністратора